Menu

پیام علمی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 شهریور 1399
آکنه

  آکنه

امتیاز: Article Rating

آکنه اصطلاح پزشکی برای جوش است. جوش ها هنگامی اتفاق می افتند که منافذ پوست با پوست مرده و چربی گرفتگی پیدا کرده و باکتری ها تشکیل می شوند. سپس پوست ملتهب می شود و می تواند قرمز یا متورم شود

نحوه مراقبت از پوست تأثیر زیادی درکاهش آکنه شما دارد. در اینجا آنچه شما باید انجام دهید:

صورت خود را بیش از دو بار در روز نشویید. از آب گرم و نه داغ استفاده کنید و از صابون های تند استفاده نکنید. در عوض از یک پاک کننده ملایم پوست بدون صابون استفاده کنید. صورت خود را مالش ندهید زیرا این امر می تواند آکنه را بدتر کرده و به پوست آسیب برساند.

جوش ها را فشار ندهید. این می تواند آکنه را بدتر کرده و به پوست آسیب برساند. به علاوه می تواند منجر به عفونت شود.

از مصرف محصولات آرایشی با پایه روغنی خودداری کنید. آنها می توانند آکنه را بدتر کنند. اگر از مرطوب کننده ای برای صورت خود استفاده می کنید ، مرطوب کننده های با عنوان غیر comedogenic  اغلب بهترین انتخاب است.

اگر آکنه خفیف دارید می توانید محصولات آکنه را بدون نسخه بکار ببرید. حتی ممکن است سعی کنید بیش از 1 محصول را به طور همزمان استفاده کنید. در موارد نادر ، افراد نسبت به محصولات آکنه یک واکنش آلرژیک شدید دارند ، بنابراین برای 3 روز اول آنها را فقط در یک ناحیه کوچک امتحان کنید. اگر بعد از 3 ماه بهبود پیدا نکردید ، یا آکنه متوسط یا شدید دارید ، از پزشک مشاوره بخواهید.

پزشکان می توانند آکنه ها را با استفاده از انواع مختلف دارو درمان کنند. بعضی اوقات پزشکان پیشنهاد می کنند بیش از 1 دارو به طور همزمان استفاده شود.

هیچ دارویی 1 یا ترکیبی از داروها وجود ندارد که برای همه بهتر باشد. در عوض ، مردم اغلب باید داروهای مختلفی را امتحان کنند تا مفیدترین برای شخص آنها مشخص شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • آکنه
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت