Menu

پیام علمی

تاریخ انتشار: شنبه 21 تیر 1399
جراحی کاهش وزن 2

  جراحی کاهش وزن 2

امتیاز: Article Rating

جراحی چگونه انجام می شود؟ - تقریباً کلیه روشهای بای پس معده و اسلیو معده با روش جراحی "لاپاروسکوپی" انجام می شود. برای جراحی لاپاروسکوپی ، جراح برش کوچکی انجام می دهد و یک وسیله باریک که یک دوربین ریز در انتها دارد در شکم وارد می کند. این ابزار "لاپاروسکوپ" نامیده می شود. به جراح این امکان را می دهد که درون شکم را بدون باز کردن آن ببیند. سپس جراح می تواند با استفاده از ابزارهای دیگری که از طریق دهانه های کوچک در شکم جا دارد و از خارج قابل کنترل است ، عمل جراحی را انجام دهد.

روشهای مختلف چگونه مقایسه می شوند؟ - در هر نوع جراحی کاهش وزن متفاوت است و هرکدام مزایا و معایب  متفاوتی دارد.

بای پس معده به بیشترین کاهش وزن منجر می شود و سریعترین روش است. ولی بیشترین  جراحی را دارد. همچنین می تواند در جذب  مواد مغذی بدن مشکلاتی ایجاد کند. در نتیجه می تواند منجر به "کمبودهای تغذیه ای" شود ، به این معنی که بدن شما مواد مغذی مهمی را از دست می دهد. این ممکن است بعضی اوقات شما را بیمار کند. اگر بای پس معده دارید ، پزشک باید میزان مواد مغذی شما را کنترل کند.

گاسترکتومی اسلیو نسبت به بای پس معده بی خطرتر است زیرا در آن مسیر دستگاه گوارش و نحوه جذب مواد مغذی شما تغییر نمی کند.

بالون معده در حال تبدیل شدن به گزینه ای محبوب تر برای کاهش وزن است. دلیل این امر ایمن بودن ، انجام آن آسان است و هیچ برشی را در بر ندارد. اما ، منجر به کاهش وزن به اندازه گزینه های جراحی نیز نمی شود. بعد از برداشتن بادکنک ، برخی ، اما نه همه ، مردم قادر به حفظ وزن هستند

هر تصمیمی که گرفتید ، اطمینان حاصل کنید که جراح شما در زمینه جراحی کاهش وزن بسیار باتجربه است. همچنین ، با کارکنان مرکز درمانی خود مشورت کنید یا مطمئن شوید که این یک مرکز معتبر  است. این مراکز دارای تیمی از پرستاران و پزشکان متخصص در مراقبت از بیمارانی مانند شما هستند. اگر به هیچ وجه در مورد تصمیم خود مطمئن نیستید ، می توانید از پزشک دیگری نظر بخواهید. بیشتر بیمارستانهایی که تجربه جراحی کاهش وزن را دارند ، جلسات آموزش بیمار را ارائه می دهند که می توانید در مورد جراحی کاهش وزن و گزینه های مورد نظرتان اطلاعات بیشتری کسب کنید

فواید جراحی چیست؟ - علاوه بر کمک به کاهش وزن ، جراحی می تواند به بهبود یا حتی خلاص شدن از برخی مشکلات بهداشتی کمک کند ، از جمله:

1- دیابت

2- فشار خون بالا

3- کلسترول بالا

4-آپنه خواب ، اختلالی است که باعث می شود هنگام خواب ، تنفس را برای مدت کوتاهی متوقف کنید

اشتراک گذاری
تصاویر
  • جراحی کاهش وزن 2
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت