دات نت نیوک
Menu

پیام علمی

تاریخ انتشار: شنبه 12 بهمن 1398
درمان آندومتریوز

  درمان آندومتریوز

امتیاز: Article Rating

هیچ درمان قطعی برای آندومتریوز وجود ندارد ، اما چندین روش درمان علائم وجود دارد. بهترین درمان به وضعیت فردی بیمار بستگی دارد. به برنامه های آینده برای بارداری و اینکه چه علایمی دارد.

در بعضی موارد ، پزشک به عنوان اولین روش درمانی برای علائمی که به آندومتریوز مشکوک می شود ، دارویی را توصیه می کند. این داروها شامل:

داروهای ضد درد - داروهایی که می توانند درد ناشی از اندومتریوز را درمان کنند. اما این داروها باعث نمی شوند اندومتریوز از بین برود.

داروهای ضد بارداری - برخی از داروهای ضد بارداری می توانند به کاهش علائم درد کمک کنند. این روش درمانی برای زنانی که قصد  بارداری دارند مناسب نیست.

داروهایی که قاعده گی را متوقف می کنند - این داروها مانع از تولید هورمون های جنسی در بدن می شوند. آنها می توانند برای زنانی که با داروهای ضد بارداری بهبود نمی یابند مفید باشد. برای زنانی که نیاز به مصرف آنها بیش از 6 ماه دارند ، باید مراقب پیشگیری از پوکی استخوان باشند.

برخی از خانم ها برای معالجه اندومتریوز اقدام به جراحی می کنند. انواع مختلف جراحی می تواند شامل موارد زیر باشد:

● لاپاراسکوپی - در این نوع جراحی ، پزشک برش کوچکی در شکم ایجاد کرده و یک لوله را با دوربین داخل بدن قرار می دهد. سپس او می تواند بافت اندومتریوز را ببیند و از بین ببرد.

● هیسترکتومی - اگر درمان های دیگر موثر نباشند ، پزشکان ممکن است هیسترکتومی  و برداشت تخمدان ها را پیشنهاد کنند. این عمل جراحی منجر به ناباروری می شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • درمان آندومتریوز
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت