Menu

پیام علمی

تاریخ انتشار: شنبه 22 شهریور 1399
درمان آکنه

  درمان آکنه

امتیاز: Article Rating

اکثر داروهای آکنه نیاز به نسخه دارند.

داروهایی که مستقیماً روی پوست خود قرار می دهید - اینها می توانند ژل ، کرم یا لوسیون باشند و انواع مختلفی دارند.

رتینوئیدها - اینها داروهایی هستند که منافذ پوست را باز نگه می دارد. نمونه هایی از رتینوئیدهای تجویز شده عبارتند از: ترتینوئین. رتینوئیدها همچنین می توانند به بهبود لکه های تیره روی پوست ناشی از آکنه کمک کنند.

اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک - اینها به از بین بردن لایه های مرده پوست کمک می کنند. آنها می توانند با رفع انسداد منافذ آکنه را کاهش دهند.

آنتی بیوتیک ها - آنتی بیوتیک ها با از بین بردن باکتری های موجود در جوش ها ، آکنه را کاهش می دهند. آنها همچنین به کاهش التهاب کمک می کنند. آنتی بیوتیک های تجویز شده شامل کلیندامایسین ، اریترومایسین ، دپسون و سایر موارد هستند. داروی دیگری که می تواند باکتری ها ، را از بین ببرد، بنزوئیل پراکسید است.

داروهایی که به صورت  قرص هستند:

آنتی بیوتیک ها - قرص های آنتی بیوتیکی با مکانیسم مشابه ژل های آنتی بیوتیک یا لوسیون ها کار می کنند. اما آنها تمایل به قوی تر شدن دارند و می توانند عوارض جانبی ناخوشایند ایجاد کنند.

قرص های ضد بارداری گاهی اوقات می توانند به آکنه کمک کنند زیرا برخی از واکنش های پوستی که منجر به آکنه می شوند توسط هورمون ها کنترل می شوند.

ایزوترتینوئین یک رتینوئید است که به صورت قرص است. در آکنه های شدید بسیار مؤثر است. اما می تواند عوارض جانبی جدی و نقایص مادرزادی در صورت بارداری ایجاد کند. زنانی که می خواهند ایزوترتینوئین مصرف کنند باید روش مطمئن جلوگیری از بارداری داشته باشند.

اگر می خواهید باردار شوید ، قبل از اقدام به بارداری با پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان آکنه برای جنین ایمن  نیست.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • درمان آکنه
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت