دات نت نیوک
Menu

پیام علمی

تاریخ انتشار: شنبه 07 دی 1398
عوامل مستعد کننده و پیشگیری از آلزایمر

  عوامل مستعد کننده و پیشگیری از آلزایمر

امتیاز: Article Rating

عوامل مستعد کننده آلزایمر:

بیماری آلزایمر معمولا در سنین بالا رخ می دهد و در سنین بالای 65 سال میزان بروز آن افزایش می یابد. آلزایمر در سنین کمتر از 65 سال به ندرت رخ می دهد و در اغلب موارد به طور ارثی و خانوادگی می باشد.

عوامل خطر ابتلا به بیماری عروقی ، از جمله فشار خون بالا ، چاقی و دیابت ، می توانند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهند ، خصوصاً در مواردی که از دوران میانسالی وجود دارند. مکانیسم های بیماری زا که عوامل مختلف قلبی و متابولیک را به هم پیوند می دهند ، به خوبی درک نشده اند ، و هر دو مکانیسم عروقی و غیر عروقی ممکن است درگیر باشند

متابولیسم کلسترول مغز ممکن است یک عامل مهم در ابتلا به آلزایمر باشد. رابطه بین رژیم ، ژنتیک ، سطح لیپوپروتئین های خون و آلزایمر بسیار پیچیده و متناقض است

فشار خون بالا عامل اصلی بیماری عروق مغزی است. بیماری مغزی و عروق مغزی با عملکرد شناختی پایئن تر در بیماران مبتلا به آلزایمر همراه است و مطالعات کلینیکی نشان می دهد که بیماری عروق مغزی آستانه بالینی بروز علائم زوال عقل را در بیماران مبتلا به تشخیص نوروپاتولوژیک آلزایمر کاهش می دهد.

پیشگیری:

داده ها نشان می دهد که فعالیت های اجتماعی ، روحی و جسمی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل است .

کلیه بیماران ، به ویژه بیماران مبتلا به زوال عقل در مراحل اولیه و کسانی که فاکتورهای خطر ابتلا به زوال عقل را دارند از جمله سابقه فامیلی ، تشویق می شوند در صورتیکه منعی نداشته باشد ، فعالیت بدنی و ورزش را حفظ یا افزایش دهند. از طرفی فعالیت های ذهنی و معاشرت اجتماعی تشویق میشوند.

مطالعات پیشنهاد می کند که کاهش عوامل خطر زندگی در میانسالی ، نه تنها برای پیامدهای قلبی عروقی بلکه برای سلامت شناختی نیز ارزش دارد. فشار خون بالا با افزایش خطر ابتلا به دمانس عروقی و بیماری آلزایمر همراه است و درمان فشار خون بالا برای کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق مغزی در کنار مزایای دیگر توصیه می شود.

رژیم های غذایی مدیترانه ای که دارای میوه ها ، سبزیجات ، غلات سبوس دار ، لوبیا ، آجیل و دانه ها هستند و روغن زیتون را به عنوان یک منبع مهم چربی در خود جای داده اند با انواع فواید سلامتی از جمله کاهش خطر قلبی عروقی همراه بوده اند که ممکن است به طور مستقیم یا بطور غیر مستقیم خطر زوال عقل را کاهش دهد. تأثیر پیشگیرانه مداخلات رژیم غذایی بر اختلال شناختی و زوال عقل  قطعی نیست.

در حالی که ویتامین E در بزرگسالان سالم به منظور پیشگیری از زوال عقل توصیه نمی شود ، ولی ممکن است در کاهش سرعت پیشرفت بیماری در بیماران مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط تأثیر داشته باشد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • عوامل مستعد کننده و پیشگیری از آلزایمر
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت